Diary

A few words.

18. ledna 2015 v 15:27 | Lucy Blondinette
Posledních pár týdnů a ten tím páden celý začátek nového roku u mě vypadal asi takhle: spánek, učení, jídlo, spánek, jídlo, učení, spánek, úklid, učení,.... Byl to dost nezáživný stereotyp, ale o tom zkouškové asi bývá... Naštěstí a díky bohu už mám hotovo, všechny zkoušky jsem se snažila si dát brzy, nebo nejlépe je napsat v předtermínech, abych měla co nejdelší volno a ejhle ono je to povedlo. Takže odteď až do půl února mě čekají příjemné měsíční prázdniny, které už vážně potřebuji, stresu během zkouškového bylo až dost. Doufám, že se začnu věnovat zase i více blogu, když budu mít tolik času :)


Doufám, že se máte dobře a že vás moc nestresuje zkouškový/uzavírání známek/škola obecně.
Mějte se krásně! :*

Merry Christmas.

24. prosince 2014 v 10:13 | Lucy Blondinette
Chtěla bych vám tímto popřát krásné Vánoce plné pohody, lidí které máte rádi, odpočinku a dobrého jídla. Užijte si dnešní den se svými nejbližšími. Veselé Vánoce!

3 dny do Vánoc

21. prosince 2014 v 21:47 | Lucy Blondinette
Je to přímo neuvěřitelný, jak to rychle letí. Už je 21. prosince a za tři dny bude štědný den a v tuto dobu už nejspíš budeme mít všichni rozbalené dárky a budeme spokojeně ujídat cukroví a koukat na pohádky. Taky se na to tak těšíte?

O Vánocích je vždycky klasický shon a nestíhání, i když u mě je to tenhle rok spíš jen obyčejnej shon a spousta věcí na práci, ani ne tak vánočních. Už se bohužel blíží mé první zkouškové. Sice jsem se snažila udělat hodně předmětů v předtermínech, abych toho neměla na zkouškové tolik, ale i tak, ty těžší zkoušky mi na ten leden zbyly, takže se začínám pomalu ale jistě připravovat na boj - rozumějte jako rozhodování mezi učením a koukáním na pohádky a flákáním se :D. Jsem zvědavá co zvítězí, zatím s velkou převahou vyhrává flákání a nic nedělání (jak překvapivé) :D.

Zítra jdu s kámarádkou dokoupit ještě pár dárků, ikdyž se mi vůbec nechce, nemám ráda ty přeplněné obchody lidmi, co shání dárky na poslední chvíli jako já :D. Nu, co se dá dělat, letos jsem na to předvánoční nakupování neměla moc čas, jako skoro každý rok, vždycky buď nevím, co komu koupit, nebo když už něco vymyslím a odhodlám se, to jít koupit, tak to klasicky nemají a já musím vymýšlet něco jiného... Doufám, že zítra ty nákupy přežijeme a neumačkají nás tam :D.

A co vy, už máte nakoupené dárky pro své blízké a těšíte se na Vánoce? :)


Mějte se krásně a užívejte si Vánoce plnými doušky :)

Hairoine.

12. září 2014 v 17:54 | Lucy Blondinette
Já a mé vlasy nemáme příliš dobré vztahy. Přiznávám, je to spíš moje vina, protože na ně (lidově řečeno) z vysoka prdím. Dokonce se divím, že se mnou tak dlouho vydržely. Je ovšem pravda, že zhruba dvakrát ročně hromadně opouštějí mou hlavu, přičemž je jim milejší i představa života v odpadních rourách. Stejně jsem ale vždycky čekala, že se jednoho rána probudím plešatá, že zkrátka utečou za lepším životem. Proto jsem se rozhodla, že když už jdu do cizího města, poprvé na vysokou školu a můj život začne novou etapu, tak aby i mé vlasy trochu ožily a zkusily něco nového. Takže z mých více než půl metr dlouhých vlasů, jsou krátké vlasy po ramena, s novým střihem i barvou. Nepočítala jsem s takovou změnou, ale jak se říká, změna je život, tak snad to bude platit i v tomto případě.

Tímto víkendem mi také začal poslední týden prázdnin než nastoupím do školy a popravdě ani nevím jestli se těším, přeci jen to bude trochu něco jiného než doposud, ale zkusit se má všechno, no ne... Třeba mě to bude bavit a bude ze mě jednou nějaká supr manažerka :D. A co vy, jak válčíte prvních čtvrnáct dní ve škole nebo vás škole také teprve čeká? :)


Užívejte víkendu a mějte se krásně! :*

Holiday.

28. července 2014 v 17:24 | Lucy Blondinette
Minulý týden jsem byla společně s mojí mamkou a se ségrou na dovolené. Nebyly jsme nikde u moře nebo v zahraničí, ale na Šumavě. Myslím, že není úplně nutné, aby člověk za každou cenu musel jet k moři, na relax nebo procházky po památkách stačí i dovolená u nás. Co se týče té naší dovolené, tak bydlely jsme v takové vesničce kousek od Českých Budějovic a Českého Krumlova. Vesnička se jmenovala Křemže. Cestovaly jsme tam vlakem a úplně nejlepší bylo, když jsme šly koupit jízdenku, ten rozhovor s paní za přepážkou vypadal asi takto: "Třikrát do Křemže, prosím." "Kam že?" "No do Křemže." "Tam taky jezdíme?" ... Jako uznávám, ta vesnička není úplně velká, ale takový údiv, že se tam taky jezdí, no prostě sranda. Vlakem jsme jely asi čtyři hodiny, přičemž jsme musely jednou přestupovat, což nebyl úplně jednoduché s tolika zavazadly, ale zvládly jsme to. Když jsme konečně dorazily na místo, byly jsme příjemně překvapeny. Nádherná příroda všude kolem, ubytování bylo také super, milí lidé a krásné počasí. Jeden den sice celý propršel, ale i tak jsme si to užily. Hned dalším dnem po ubytování jsme začaly výletovat. Navštívily jsme například Český Krumlov, Lipno, byly jsme na Stezce korunami stromů, vylezly jsem na Kleť a na rozhlednu, byly jsme se podívat na zříceninu Dívčí kámen,.... Prostě a jednodušše nádhera, hnedka bych se tam ještě alespoň na týden vrátila, protože ten týden, co jsme tam byly neskutečně utekl. Dneškem mi navíc opět začala brigáda, takže vstávání o půl páté na denní pořádku, no jo, co se dá dělat.

A co vy, kde jsme byli na dovolené a jak jste si ji užili? :)


Mějte se krásně!

Back on track.

25. července 2014 v 18:15 | Lucy Blondinette
Poslední měsíc mě blogování vůbec nebavilo, což také bylo vidět na mé aktivitě. Potřebovala jsem pauzu, abych si uvědomila kam chci s blogem směřovat. Stále jsem k tomu nedošla, ale alespoň jsem se pustila do nového layoutu, aby tu byla alespoň nějaká změna. Ještě s blogem plánuji pár změn, takže se máte na co těšit. Co se týče článků, tak začnu více přidávat články o tom co dělám, co mě baví a celkově více zaměřené na mě. Jestli máte nějaké nápady na článek, který byste chtěly, abych napsala tak sem s tím, budu ráda za každý tip :)

Je to tady! Maturita je doma!

20. května 2014 v 16:43 | Lucy Blondinette
Zdravím vás všechny! :)
Dneska dopoledne jsem odmaturovala a tímto vám slavnostně oznamuju, že jsem zpátky na blogu a můžete se těšit na nové články! Po posledních dnech/týdnech jsem sice celkem dost unavená z toho neustálého učení a stresování se, ale teď už můžu s čistým svědomým říct, že jsem ráda za to, jak jsem to zvládla a že už to mám konečně úspěšně za sebou! Juchůůů! :) Jediné, co mě na tom celém štve, je to, že jsem se učila asi 70 otázek úplně zbytečně :D, ale jinak jsem momentálne opravdu šťastná!


Mějte se krásně! :*

Maturita.

1. května 2014 v 21:39 | Lucy Blondinette
Už je to tady! Nervy na pochodu, pocit že totálně nic neumím a doufání, že všechno dobře dopadne. Tohle všechno je maturita. Navíc, když si vezmu, že jsem nervózní před písemnou matematikou, tak nevím, jak dopadnu, až půjdu na ústní, nejspíš se někam zahrabu... V neděli mě navíc ještě čekají přijímačky na vysokou a v pondělí hnedka ještě písemná čeština... prostě jak říkám, pořád je na co se těšit :D No nic, mějte se krásně a všem maturantům přeji hodně štěstí a pevné nervy! My to zvládnem!


A abych nezapomněla, doufám, že jste si pěkně užili první máj :) Víte co se říká, první máj - lásky čas!

Easter.

20. dubna 2014 v 18:33 | Lucy Blondinette
Přeji vám krásné a sluncem zalité Velikonoce! Hodně mazanců, chlebíčků, beránků i kuřátek... Užijte si je, jsou přeci jen jen jednou za rok :)


Mějte se krásně! L. :*

Week.

13. dubna 2014 v 10:59 | Lucy Blondinette
Každý týden je něčím jedinečný, žádný, z těch mnoha týdnů, které prožijeme není stejný, ať si to člověk uvědomuje či ne. Dříve jsem ti to tolik neuvědomovala, spíše, nenapadlo mě nad tím přemýšlet, ale náhle přišla změna... Po čtyřech letech strávených na gymnáziu, jsem tam šla v pátek naposledy na klasické vyučovací hodiny... od teď jen již dobrovolné maturitní konzultační hodiny... Zvláštní pocit... Přemýšlím nad tím a říkám si, že ten čas opravdu neúnosně letí, každý pořád jen někam spěchá, za něčím se žene a nevnímá, že všechno jednou končí a nebudu se to opakovat... Neříkám, že mi to bude nějak zvlášť chybět, ale přeci jen, ten středoškolský život byl svým způsobem skvělý a nezapomenutelný... takový, který už se asi opakovat nebude... Teď mi běží v hlavě otázka maturity, příjímaček na vysokou a také to, jestli to všechno zvládnu podle svých představ a budu moct sama sobě říct, že jsem šťastná...


Mějte se krásně! :*

Spring.

2. března 2014 v 12:50 | Lucy Blondinette
Krásné nedělní odpoledne všem!

To snad ani není možné, jak ty víkendy rychle utíkají, že se jen začínám děsit, až nastane víkend před maturitou. Čas se krátí a já mám pocit, že prostě vůbec nic nestíhám. Za týden mám prázdniny a chystám se dodělat všechny maturitní otázky, abych nad všechno mohla sednout a začít se pořádně učit a připravovat. Představa, že bych se na konci května dozvěděla, že to mám, jednak maturitu, tak i přijetí na vysněnou vysokou, a měla před sebou 4 měsíce pohodového a zaslouženého volna, to je prostě fantazie! Určitě nemluvím jen za sebe, ale zy všechny, co vás to taky čeká...

Jinak když teď tak sedím a koukám se z okna, tak i přes to všechno nějak nejde mít špatnou náladu, jsem strašně ráda, že už je tu konečně březen a snad už i definitivně přichází jaro. Doufám, že počasí vydrží a bude se jen a jen zlepšovat... doufejme i na mé jarní prázdniny toto skvělé počasí vydrží, nerada bych zase odhrnovala sníh před domem, jako o loňských jarních prázdninách :D


Mějte se nádherně a užívejte krásného jarního sluníčka! L. :*

Don't worry, be happy.

25. ledna 2014 v 8:57 | Lucy Blondinette
Zdravím všechny!

nejprve pár slov jako omluva, ale jelikož to teď ve škole vypadalo celkem chaoticky... uzavírání známek, učení se maturitních témat a podobně, jsem prostě na blog neměla moc času... Takže se moc omlouvám, ale občas to vážně nejde. Prostě to nejde, ale i přes to, se budu snažit přispívat, jak jen to půjde... Navíc je tu jeden paradox, když úplně nejvíc nestíháte a nevíte, co dřív, onemocníte, a když se následně uzdravíte, tak zjistíte, že jste ještě víc v háji a nestíháte dvakrát tolik než předtím. Také mě teď začínají celkem stresovat přijímačky na vysokou... Na jedny jedu už na začátku února a mám docela obavy, když vím, jakého výsledku bych měla dosáhnout, aby mě vzali... ale tak hlavu vzhůru a trochu sebevědomí, že jo :D Stejně tomu nemůžu nějak uvěřit, před chvílí jsem končila základku a najednou čtyři roky jsou pryč a už jsem na konci střední a je předemnou další etapa... jen si přeji, aby mi vyšla ta maturita a přijímačky na vysokou, a potom ještě, aby takhle pěkně utekla i doufejme ta vysoká a budu šťastná... není toho nejmíň, ale myslím, že to není úplně nereálné a když budu dělat všechno proto, aby se mi to splnilo, tak to zvládnu... doufejme :) A co vy, jak se máte a jak ste zakončili pololetí ve škole?


Mějte se nádherně!

Christmas feelings & 2013

30. prosince 2013 v 16:09 | Lucy Blondinette
Rok 2013 je už skoro u konce a zanedlouho přivítáme nový rok, který bude, doufám, velmi úspěšný (protože mě čeká maturita a přiímačky na vysokou). Jaký byl pro Vás rok 2013? Pro mě to byl rok, takzvaně 'nahoru dolů'. Byly zde chvíle, které byly nepopsatelné, ale naopak i chvilky, kdy jsem chtěla, aby bylo už všechno za mnou... Myslím, že to takhle asi má být, ale rozhodně asi ne v takové frekvenci opakovanosti... Hodně lidí si dává do nového roku předsevzetí. Taky jsem pár věcí plánovala, ale nakonec jsem se rozhodla jen pro takévé jednoduché motto - Není čas, ztrácet čas.Myslím, že to vystihuje hodně věcí :). Dáváte si novoroční předsevzetí?

Když se ještě vrátím k Vánocům, ani jsem se s vámi ještě nepodělila o to, co jsem dostala. Světe div se, ale dostala jsem jen jeden kousek oblečení, protože pravděpodobnost, že někdo jiný než já vybere správný kus oděvu, je opravdu mizivá. Dále jsem dostala mé vysněné tenisky converse, kotníčkové, červené, peněženku, voňavku, nějakou tu kosmetiku, náušnice, pár filmů na dvd, svíčky (protože miluju svíčky, při chladných zimních večerech),... A jaké byly Vánoce u vás? :)


Doufám, že jste si užili Vánoce, že jste našli pod stromečkem něco, z čeho máte radost a že se máte prostě dobře! :*

Merry Christmas!

24. prosince 2013 v 10:16 | Lucy Blondinette
Chci Vám všem popřát ty nejkrásnější Vánoce, ať se Vám splní vše, po čem toužíte. Dnes (a nejen dnes) zapomeňte na všechno špatné a jen relaxujte a užívejte si pohodu. Však si to my všechni zasloužíme. Vaše Lucy.

Sunday.

15. prosince 2013 v 19:43 | Lucy Blondinette
Krásný třetí adventní večer přeji!
Tak se zase po týdnu ozývám. Tenhle týden to bylo ve škole celkem náročné, měla jsem toho tolik, že se mi úplně ulevilo, když jsem se dočkala pátku, ikdyž to byl pověstný pátek třináctého. Ale abych se přiznala nijak mi nevadilo, že byl pátek třináctého, nejen proto, že jsem měla svátek, ale nejsem nijak pověrčivá a vždycky mě docela udivuje, jak se někdo toho pátku tak bojí a je plný pesimismu... Jinak co se týče Vánoc už se strašně těším na vánoční prázdniny a prostě celkově na tu vánoční pohodu. Ohledně dárků je ale moje skóre v nakupování trochu děsivé -> počet dní do Vánoc 9, dárků 1, panika? vůbec. Sice u mě není úplně zvykem, že bych všechno scháněla vždycky na poslední chvíli, ale letos prostě nějak nestíhám a hlavně taky nevím pořádně, co mám kupovat. Už se vidím v pondělí před štědrým dnem, jak ještě letím nakupovat zbytek dárků :D, ikdyž, to snad nehrozí, doufám... A co vy, máte už nakoupeno? A jste naladěni už na tu správnou vánoční atmosféru? :)


Mějte se krásně :*
 
 

Reklama